W dniach 20- 21.04.2012 r. w Chełmie odbył się Międzynarodowy Turniej Uczniowskich Klubów Sportowych z zapasach – styl klasyczny i zapasach kobiet. W zawodach wzięło udział 263 zawodników i zawodniczek z czołowych polskich klubów oraz reprezentanci Ukrainy i Niemiec. UKS talent Białołęka reprezentowało 6 zawodników: Jan Kapla, Maciej Gardocki, Hubert Szewczyk. Mateusz Langowski i Paweł Milewski.

Najlepszym zawodnikiem klubu z Białołęki okazał się Jan Kapla, który po wygraniu 5 walk i położeniu na łopatki reprezentanta Ukrainy zajął wysokie 3 miejsce w kategorii wagowej 38 kg.  O krok od medalu był Krzysztof Czerwiński ( kat 47 kg). niestety chwila dekoncentracji  przechyliła szalę zwycięstwa na stronę rywala i ostatecznie zajął on 5 miejsce.

Bardzo dobre walki toczył debiutujący w zawodach UKS Maciej Gardocki(38 kg), który po wygraniu dwóch walk ze starszymi rywalami został ostatecznie sklasyfikowany na 10 miejscu. Pozostali zapaśnicy UKS Talent Białołęka zajęli dalsze miejsca.

Turniej w Chełmie był kolejną imprezą międzynarodową, z której zapaśnicy z Białołęki wracają z medalem. Następny sprawdzian już w czerwcu podczas Międzynarodowego Turnieju UKS w Radomiu. Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!!!