Dlaczego zapasy?

Zapasy to świetna zabawa, treningi prowadzone są przez wykwalifikowaną i kompetentną kadrę trenerską, nauczycieli, medalistów mistrzostw Polski i członków kadry narodowej w zapasach.

Historia Klubu

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY TALENT BIAŁOŁĘKA został powołany do życia we wrześniu 2009 r. Stowarzyszenie powołali do życia nauczyciele,  rodzice oraz uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342  Im. J.M. Szancera w Warszawie w odpowiedzi na olbrzymie zainteresowanie uczniów szkoły treningami zapaśniczymi , które od marca 2008 r. były realizowane w placówce w ramach programu Sportowy Talent. Klub kieruje swoją ofertę głównie do uczniów szkoły przy ul. Strumykowej , dopasowując godziny treningów poszczególnych grup do planu lekcji.

Impuls do rozwoju zapasów w szkole przy ul. Strumykowej 21A dali trenerzy Stowarzyszenia Sportu Atletycznego Legia 1926, którzy przez cały czas służą pomocą , szczególnie przy organizacji zawodów sportowych , zgrupowań szkoleniowych i szkolenia dzieci i młodzieży,  dzieląc się swoim ogromnym doświadczeniem i wiedzą.

Kilkuosobowa grupa młodych adeptów zapasów , która ćwiczyła na kilku materacach z narysowaną kredą zoną(koło określające pole walki) w ciągu dwóch lat rozwinęła się do jednej z najprężniej działających młodzieżowych sekcji zapaśniczych w Warszawie i na Mazowszu. Uczniowie szkoły ze Strumykowej startują z powodzeniem w wielu turniejach na szczeblu m.st. Warszawy, Mazowsza, ogólnopolskim jak również międzynarodowym. Podczas tych zawodów wygrywają wiele konfrontacji, wracając do szkoły i domu  z medalami.

Propagując sport zapaśniczy na  terenie Dzielnicy Białołęka UKS Talent Białołęka wspólnie z Urzędem Dzielnicy Białołęka, Białołęckim Ośrodkiem Sportu oraz SSA Legia 1926 Warszawa organizuje turnieje zapaśnicze dla dzieci i młodzików, w których młodzi atleci mogą zaprezentować swoje umiejętności, przełamywać swoje słabości i zdobywać pierwsze w życiu medale.

Treningi zapaśnicze to olbrzymia porcja aktywności fizycznej, sposób na ciekawe zajęcie i walka z nudą przy telewizorze lub komputerze. Zapasy to przede wszystkim ogromna sprawność fizyczna. Trening zapaśniczy to olbrzymia porcja gimnastyki i akrobatyki, gier i zabaw ruchowych oraz sportów uzupełniających. Zapaśnicy UKS Talent Białołęka są bardzo często zapraszani na różnego rodzaju uroczystości organizowane na terenie Dzielnicy Białołęka  i m.st. Warszawy, podczas których prezentują widzom swoje nietuzinkowe umiejętności techniczne i akrobatyczne.

Ogromnym atutem jest fakt, że zapasy może uprawiać każdy bez względu na „gabaryty” czy możliwości finansowe. Podział na kategorie wiekowe i wagowe rozwiązuje pierwszy problem a nieodpłatność treningów lub skromne dobrowolne składki członkowskie to bardzo istotna informacja dla rodziców dzieci, szukających dla swoich pociech jakiegoś ciekawego zajęcia. Dostosowanie treningów do planu to również ogromne udogodnienie.

Zapasy to świetna zabawa, treningi prowadzone są przez wykwalifikowaną i kompetentną kadrę trenerską, nauczycieli,  medalistów mistrzostw Polski i członków kadry narodowej w zapasach.

Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!!!

Zapraszamy na treningi!!!