W sobotę 09.10.2010 r. w hali Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Strumykowej 21 rozegrane zostały II Otwarte Mistrzostwa Dzielnicy Białołęka w zapasach dzieci i młodzików w stylu klasycznym pod Patronatem Burmistrza Dzielnicy Jacka Kaznowskiego.

W stawce 100 najlepszych młodych zapaśników z Warszawy bardzo udanie na „własnym terenie” zaprezentowali się zapaśnicy UKS Talent Białołęka, którzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wyszkolenia i udowodnili, że ciężka i systematyczna praca na treningach przynosi efekty. Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych: młodzikach ( roczniki 1996 – 1997) oraz grupie wiekowej dzieci ( 1998 i młodsi).

Złote medale w grupie wiekowej dzieci  zdobyli :Krzysztof Glinicki, Jacek Portka, Krzysztof Czerwiński, Mateusz  Langowski , Krystian Sak i Paweł Milewski.

W grupie wiekowej młodzików swoją kategorię wagową bezapelacyjnie wygrałOlivier Sanza a na słowa uznania zasługuje również Dariusz Święcki , który toczył bardzo wyrównane pojedynki a wrócił na matę po rocznej przerwie w treningach.

Liczba złotych medali mogłaby być większa, ale Mateusz  Langowski , KarolGorczyca i Łukasz Kobos znaleźli się w tzw. grupie śmierci, w której stoczyli bardzo wyrównane pojedynki. Ostatecznie wygrał ten pierwszy , pozostali dwaj stanęli na niższych stopniach podium. W klasyfikacji drużynowej UKS Talent w stawce 9 klubów uplasował się na drugim miejscu z taka ilością punktów, co UKS Marysin. Zadecydowała ilośc zdobytych złotych medali. Zdjęcia z turnieju już niebawem w galerii!!

Relacja z zawodów w tvn warszawa