Aż 70 zawodników z dwóch białołęckich klubów wzięło udział w rozgrywanych 06.11.2010 r. w hali BOS przy ul. Strumykowej 21A ,III Mistrzostwach Białołękiw zapasach dzieci
i młodzików. Impreza rozgrywana pod Patronatem Burmistrza Dzielnicy Jacka Kaznowskiego okazała się bardzo udana, obfitowała w wiele bardzo ciekawych konfrontacji, niespodziewanych zwrotów akcji i zaciętych walk na macie do ostatniego gwizdka sędziego.

Uroczystego otwarcia imprezy zapaśniczej dokonał Naczelnik Wydziału Sportu Dzielnicy Białołęka Roman Stachurski, który podkreślił bardzo dynamiczny rozwój zapasów na terenie Białołęki a następnie z dużą aprobatą kibicował młodym atletom
w zmaganiach na macie.

Biorąc pod uwagę dużą ilość zawodników  i duże dysproporcje wiekowe i techniczne, organizatorzy postanowili oddzielić zawodników bardziej doświadczonych od tych, którzy po raz pierwszy mieli możliwość stoczenia pojedynku na macie. Pierwsi rywalizowali w pozycji stojącej czyli tzw. „stójce”  natomiast drudzy w pozycji klęcznej w klamrze „ krzyżowej”.

Zarówno na jednej i drugiej macie walki były bardzo zacięte i często o końcowym sukcesie decydowała dogrywka  lub punkty zdobywane w ostatnich sekundach.

Według obserwatorów i sędziów najlepszym pojedynkiem zawodów była konfrontacja Mateusza Langowskiego z Karolem Gorczycą i Krystiana Kopra z Łukaszem Piotrowskim.

Oczekiwanie na rozdanie medali i dyplomów umilił poczęstunek a następnie zawodnicy odbierali upragnione trofea, które wręczali Burmistrz Burmistrz Dzielnicy Białołęka Jacek Kaznowski i Przewodnicząca Rady Rodziców SP 342 w Warszawie Pani Izabella Adamczewska w asyście sędziów Tomasza Rybarskiego i Marka Wałachowskiego oraz lekarza zawodów Zbigniewa Kani.

Zdjęcia  z turnieju już niebawem w fotogalerii!!!