Aż 70 najmłodszych (klasy 0 – 3) adeptów zapasów z białołęckich szkół podstawowych wystartowało w II Turnieju minizapasów i mocowania, który odbył się w sobotę 17.11.2012 r. w hali BOS przy ul. Strumykowej 21. Patronat tradycyjnie już objął Burmistrz Dzielnicy Białołęka Jacek Kaznowski.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Talent Białołęka Warszawa, Białołęcki Ośrodek Sportu, Wydział Sportu i Rekreacji Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 342 im. J.M. Szancera w Warszawie.

Dzieci rywalizowały w uproszczonych formach zapasów tj. wyrywanie piłek i mini sumo czyli wypchnięcie rywala za matę.

Walki były niezwykle zacięte i emocjonujące, a wiele pojedynków musiała rozstrzygnąć dogrywka. Dla wielu chłopców i dziewcząt były to pierwsze zawody zapaśnicze, co dodatkowo potęgowało stres i nieraz dziecku zakręciła się łezka w oku, ale obecni w hali rodzice, dziadkowie i trenerzy skutecznie motywowali do walki małych atletów.

Tradycyjnie na wszystkich uczestników turnieju czekały medale, dyplomy oraz nagrody w postaci słodyczy ufundowane przez rodziców oraz symboliczny posiłek (pizza), które towarzyszyły uroczystej dekoracji.

Serdecznie podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację turnieju, a trenerowi Damianowi Mazurowi za perfekcyjne przygotowanie zawodników do zawodów.

Zapraszamy do fotogalerii!!!