W dniach 24.06- 05.07. 2011 r. odbył się trzeci już obóz sportowy „Lato z zapasami” .

Zgrupowanie cechowała bardzo duża ilość zajęć s o charakterze ogólnosportowym. Trenerzy postanowili „odpuścić” zawodnikom zajęcia na macie zapaśniczej kosztem większej ilości ćwiczeń ogólnorozwojowych na świeżym powietrzu, a w razie niepogody w hali.

Po raz pierwszy ogłoszono konkurs na Najlepszego Sportowca „Lata z zapasami”. Formuła tego ciekawego przedsięwzięcia był taka, że wszyscy uczestnicy obozu rywalizowali w wielu dyscyplinach sportowych i zdobywali punkty, wpisywane do programu Excel i przeliczane. Po każdym dniu wyniki się zmieniały a uczestnicy z wielką ciekawością obserwowali, co dzieje się w tabeli. Podczas „Lata z zapasami” rozegrano następujące konkurencje: bieg 60 m, bieg po kopercie, rzut piłką lekarką, skok w dal z miejsca, test 12 minutowy Coopera, test 30 sekundowy mięśni brzucha, test 30 sekundowy skakanka, podciąganie i zwis na drążku, tor przeszkód na macie, zawody pływackie, zawody kajakowe, turniej tenisa stołowego, turniej piłki nożnej ( Liga Mistrzów), turniej w dwa ognie , turniej koszykówki, turniej Street Soccera ( piłki nożnej 3 osobowej w hali). Po podliczeniu punktów i doliczeniu not za porządek w pokojach podczas podsumowania obozu poznaliśmy zwycięzców rywalizacji .

W grupie młodszej trzecie miejsce zajął Mateusz Szmaus, drugie miejsce Krzysztof Glinicki  natomiast najlepszy był Maciej Gardocki. W grupie starszej  triumfował Karol Gorczyca , tuż za nim uplasował się Piotr Glinicki i Oliwier Sanza.

Podczas obozu wiele czasu spędzaliśmy nad wodą, gdzie oddawaliśmy się kąpieli słonecznej i wodnej, graliśmy w piłkę nożną i siatkówkę plażową, pływaliśmy kajakami oraz łowiliśmy ryby. Dwukrotnie gościliśmy w Mikołajkach, gdzie zwiedzaliśmy port i Basen w Hotelu Gołębiewski oraz przepłynęliśmy  16 km na spływie rzeką Krutynią.

Jednym słowem dużo się działo!!!

Za rok czwarta już edycja „Lata z zapasami”!!!

Zapraszamy do fotogalerii!!!