Aż 107 najmłodszych dzieci z Białołęki wzięło udział w II turnieju minizapasów i mocowania, który odbył się w sobotę 24.03.2012 r. w hali BOS przy ul. Strumykowej 21.

Patronat nad imprezą objął Burmistrz Dzielnicy Białołęka Jacek Kaznowski, a imprezę zorganizował Białołęcki Ośrodek Sportu, UKS Talent Białołęka, Wydział Sportu i Rekreacji Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 342 w Warszawie.

Młodzi adepci zapasów rywalizowali w wyrywaniu piłek (klasy 0-1) oraz wypychaniu za matę (klasy 2-4), a rywalizacji towarzyszył doping licznie zebranej w hali BOS przy ul. Strumykowej 21, publiczności.

Nad sprawnym przebiegiem walk czuwali trenerzy UKS Talent Białołęka: Kamil Sasak, Przemysław Malinowski oraz Radosław Radtke, przy wsparciu trenerów AZS AWF Warszawa Seweryna Szredera i Dariusza Walentukiewicza.

Wszyscy zebrani w hali zgodnie podkreślali celowość organizowania imprez w tej formie i dla tej grupy wiekowej,  ponieważ jest to znakomita promocja sportu, aktywnego trybu życia i wdrażania „maluchów” do uczestnictwa w kulturze fizycznej.

Oczekiwanie na dekorację i wręczenie medali umilił poczęstunek oraz pokaz taneczny, który fantastycznie wykonały dzieci z grupy tanecznej, działającej w SP 342 pod okiem Pani Urszuli Korczak. Pokaz ze wstążkami był ciekawym uzupełnieniem rywalizacji na matach, chwilą wytchnienia dla zawodników i został nagrodzony przez zawodników i publiczność gromkimi  brawami.

Ceremonię dekoracji poprowadził niezawodny spiker turnieju Pan Tadeusz Samul (wielkie dzięki Tadeusz!!!), a medalistów turnieju dekorowali trenerzy UKS Talent Białolęka Warszawa w asyście Sekretarza UKS Talent Pani Agnieszki Rogowskiej oraz Pani Izabelli Adamczewskiej, przedstawiciela Rady Rodziców SP 342 oraz gość specjalny turnieju, „Profesor zapasów” Andrzej Supron. W sposób bardzo ciekawy opowiedział o swojej karierze sportowej, pozytywnych aspektach uprawiania sportu, a także eliminowania zagrożeń cywilizacyjnych poprzez sport. Rozdał również wiele autografów uczestnikom turnieju i podziękował organizatorom sprawnej organizacji.

Wielkie podziękowania kierujemy w stronę Białolęckiego Ośrodka Sportu i Pana Dyrektora Henryka Skrobka za udostępnienie hali sportowej na turniej i pracowników BOS z Pawłem Szybińskim na czele za pomoc w przygotowaniu obiektu i ogromny wkład w rozwój sportu zapaśniczego na Białołęce. Wielkie dzięki!!!

Zapraszamy do fotogalerii!!!