W niedzielę 03.04.2011 r. w hali sportowej OSIR Targówek przy ul. Ossowskiego 25 odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w zapasach dzieci i kadetów oraz Turniej zapaśniczy młodzików o Puchar Prezesa UKS Zdrowy Targówek.

W zmaganiach zapaśników w trzech grupach wiekowych wystartowało łącznie aż 180 zawodników ze wszystkich liczących się klubów warszawskich i mazowieckich. W tej stawce nie mogło zabraknąć zapaśników z Białołęki, którzy w 18 osobowym składzie stawili się na zawodach u „sąsiadów za miedzą”, co często podkreśla Prezes UKS Targówek Pan Roman Seroczyński. Zmagania na trzech matach były bardzo emocjonujące i pokazały po raz kolejny, że zapasy w Warszawie przeżywają swego rodzaju renesans, co pokazuje ilość turniejów i frekwencja na zawodach. Po raz kolejny zapaśnicy UKS Talent Białołęka udowodnili, że ciężka i systematyczna praca na treningach, udział w zgrupowaniach szkoleniowych jak również częste starty w zawodach, które stanowią najlepszą naukę, przynoszą efekty.

W grupie wiekowej dzieci klub z Białołęki uplasował się na trzecim miejscu, przegrywając tylko z Orlikiem Wierzbica i Olimpijczykiem Radom. W rywalizacji młodzików „chłopcy ze Strumykowej” spisali się wyśmienicie , zdobywając w 10 kategoriach wiekowych 6 medali i w punktacji łącznej ulegli tylko Olimpijczykowi Radom. Poniżej podajemy miejsca poszczególnych zawodników w turnieju:

Warszawska Olimpiada Młodzieży w grupie wiekowej dzieci:

Mateusz Nowicki – V miejsce
Maciej Gardocki – III miejsce
Jan Mioduchowski – V miejsce
Hubert Szewczyk – III miejsce
Mateusz Kozłowski – V miejsce
Konrad Pachała – II miejsce
Dawid Czarski – II miejsce
Maciej Rygałło – V miejsce
Sebastian Kuźmiński – I miejsce

Turniej Młodzików o Puchar Prezesa UKS Zdrowy Targówek młodzików :

35 kg – Jan Kapla II miejsce
42 kg – Krzysztof Czerwiński I miejsce !!!
42 kg – Jacek Portka VII miejsce
47 kg – Karol Gorczyca VIII miejsce
53 kg – Mateusz Gluza II miejsce
53 kg- Mateusz Langowski V miejsce
59 kg – Paweł Milewski III miejsce
66 kg – Dariusz Święcki II miejsce
73 kg – Olivier Sanza II miejsce

Jednocześnie Trener Radosław Radtke chciałby serdecznie podziękować rodzicom za pomoc w zorganizowaniu transportu na zawody, pomoc podczas turnieju, fajną atmosferę i dopingowanie zawodników z Białołęki. Wszystkie nasze sukcesy to również ogromna wasza zasługa!!! Dziękujemy!!!

Gratulujemy i zapraszamy do fotogalerii!!!