Miesiąc czerwiec to tradycyjnie ostatni miesiąc zmagań zawodników w grupie wiekowej młodzików i dzieci, ale jednocześnie ostatni etap przygotowań do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetów, w której w tym roku startował  nasz zawodnik Olivier Sanza. Biorąc to pod uwagę sezon startowy i treningowy skończyliśmy dopiero 2 lipca. Poniżej przedstawiamy w skrócie co działo się w tym okresie w klubie i  wrzucamy kilka fotek do obejrzenia!!!

W sobotę 26 maja na Kępie Potockiej odbył się Piknik Olimpijski, podczas którego tradycyjnie już zapaśnicy UKS Talent Białołęka zaprezentowali dwa dziesięciominutowe pokazy sprawności i techniki zapaśniczej. Popisy młodych siłaczy śledziła spora grupa widzów, która nagrodziła ich dużą porcją braw i podkreślała potrzebę „wyjścia z hal” w celu promocji dyscypliny sportu i zachęcania do jej uprawiania dzieci i młodzieży.

W dniach 01- 02.06. 2012 r. w Radomiu odbył się Międzynarodowy Turniej UKS w zapasach styl klasyczny w grupie wiekowej młodzików. Nasz klub reprezentowało 6 zawodników (Jan Kapla, Maciej Gardocki, Krzysztof Czerwiński, Olaf Kinast, Paweł Milewski, Jakub Rybicki)  Tym razem białołęckim zapaśnikom nie udało się wywalczyć miejsca na podium a najbliżej był Krzysztof Czerwiński, który po wygraniu trzech walk w kategorii 47 kg został sklasyfikowany na VII miejscu.

W dniach 07 – 08.06. 2012 r. w Kartuzach odbył się Puchar Kaszub Kadetów w zapasach styl klasyczny. Stanowił on ostatni sprawdzian przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży w tej grupie wiekowej. W stawce najmocniejszych polskich klasyków oraz reprezentantów Norwegii, Białorusi, Norwegii, Czech i Litwy nie mogło zabraknąć reprezentanta Białołęki. Olivier Sanza bardzo dzielnie radził sobie ze starszymi rywalami, ale po zwycięstwie z zawodnikiem z Kartuz i porażkami z reprezentantem Czech i Norwegii został sklasyfikowany na VIII miejscu.

29 czerwca podczas zakończenie roku szkolnego w SP 342 zapaśnicy UKS Talent Białołęka uświetnili szkolną uroczystość i wykonali trzy pokazy (dwa dla klas młodszych i jeden dla starszych). Podczas pokazu nie zabrakło ćwiczeń ogólnorozwojowych, akrobatycznych, specjalistycznych oraz pokazu techniki w stójce i parterze. Pokaz był wspaniałą promocją zapasów w szkole, co może zaowocować zwiększeniem frekwencji na treningach w roku szkolnym 2012/2013.

Bardzo miłym akcentem pokazu było wręczenie pamiątkowych pucharów przedstawicielom SP 342, którzy wspierają inicjatywy klubu, przyczyniając się do dynamicznego rozwoju dyscypliny sportu zapasy na terenie Białołęki. Puchary z rąk trenerów UKS Talent Białołęka Radosława Radtke i Przemysława Malinowskiego odebrała Dyrektor SP 342 Maria Marcinak Małetka oraz Wicedyrektorzy: Barbara Janowska, Iwona Kwiatuszyńska, Halina Andrzejak i Ewa Kaźmierska oraz nauczyciel Pani Elwira Dębowska. Wielkie dzięki za pomoc w promowaniu zapasów i działaniu na rzecz dzieci i młodzieży z Białołęki!!!

W dniach 02 – 03.07.2012 r. w Myślenicach odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach styl klasyczny. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się najmłodszy w gronie 17 finalistów kategorii wagowej 76 kg Olivier Sanza. Po wygraniu dwóch pojedynków z zawodnikami z Żar i Kartuz musiał uznać wyższość późniejszych medalistów turnieju i ostatecznie został sklasyfikowany na VII miejscu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!