W sobotę 22.09.2012r. w hali Białołęckiego Ośrodka Sportu w Warszawie odbył się IV Turniej Zapaśniczy dzieci, młodzików i kadetów w zapasach Białołęka Wrestling Cup pod Patronatem Burmistrza Dzielnicy Białołęka Jacka Kaznowskiego.

W imprezie udział wzięło 96 zawodników z Warszawy i Mazowsza oraz zaproszeni goście z Olsztyna i Lidzbarka Warmińskiego. Zawody rozegrano na trzech matach, a gospodarze spisali się znakomicie, wygrywając zdecydowanie zmagania w grupie wiekowej dzieci (2000 – 2002) przed Legią Warszawa i Warmią Lidzbark Warmiński oraz plasując się na trzecim miejscu w punktacji młodzików i kadetów za Legią Warszawa i Budowlanymi Olsztyn, którzy okazali się bezkonkurencyjni w grupie starszej.

Medaliści turnieju zostali nagrodzeni medalami, dyplomami, statuetkami oraz okolicznościowymi statuetkami, a  oczekiwanie na rozdanie nagród umilił poczęstunek. Dla grupy wiekowej dzieci był to pierwszy start w „prawdziwych” zapasach w pozycji stojącej, próba nerwów, radzenia sobie ze stresem oraz próba zastosowania chwytów poznanych na treningu na zawodach sportowych.

Dla młodzików i kadetów turniej stanowił kolejny bardzo wartościowy sprawdzian przed rozgrywanymi w październiku Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików w zapasach oraz Pucharem Polski Kadetów w zapasach, które to imprezy odbędą się w Radomiu.

Dziękujemy Wydziałowi Sportu Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy za dofinansowanie tej wspaniałej imprezy i białolęckim zapaśnikom za cieżką pracę na treningach, która przynosi wymierne efekty.

Adamowi Sarbijanowi z klubu AZS AWF Warszawa, który doznał urazu ręki życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!!!

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII!!