Sukcesem zakończył się wyjazd 15 osobowej grupy zapaśników UKS Talent Białołęka na turniej Aarhus Open 2012 do Danii.

W kategorii wiekowej młodzików, młodzi atleci wywalczyli dwa medale (Paweł Milewski III m, Mateusz Langowski II m) i wspólnie z zapaśnikami UKS Targówek i UKS Marysin triumfowali jako Warsaw Team Poland w punktacji drużynowej w tej grupie wiekowej.

Z dobrej strony zaprezentowali się również kadeci. Będąc najmłodszym rocznikiem w rywalizacji (1995 – 1997) zarówno Olivier Sanza (76 kg) jak i Dariusz Święcki (69 kg) wygrali po jednym pojedynku, a przegrali z późniejszymi medalistami turnieju.

Wyjazd stanowił dobrą sposobność do integracji z zapaśnikami z innych warszawskich klubów oraz był prawdziwą szkołą życia. Młodzi atleci spali w śpiworach na macie zapaśniczej i szkolnej sali gimnastycznej, razem trenowali oraz spożywali posiłki, pomagając w ich przygotowaniu.

Oprócz zmagań na macie chłopcy mogli podziwiać najciekawsze zakątki miasta, co wzbogaciło program sportowy wyjazdu i pomogło zniwelować stres w oczekiwaniu na walki na macie.

Dziękujemy Wydziałowi Sportu i Rekreacji Dzielnicy Białołęka za dofinansowanie wyjazdu na zawody oraz trenerowi SSA Legia1926 Ksaweremu Biedermanowi za opiekę i pełnienie roli przewodnika w Danii!!!

 

Zapraszamy do fotogalerii!!!